Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kütahya °C
Turunc Fly Wuppertal 42107, Gathe 45 0202/444765 - 017670572930 Turuncfly@web.de

UETD GELSENKIRCHEN ŞUBE BAŞKANI SAYIN EROL YUKARIBAŞ´DAN BASIN AÇIKLAMASI

REKLAM ALANI
21.11.2015
872
A+
A-

Geç1tiğimiz günlerde Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Gelsenkirchen Şubesi tarafından bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri, esnaf, işadamı, belediye meclis üyeleri ve basın mensuplarına verilen teşekkür belgelerinin, malum medya tarafından çarpıtılarak yalan bir şekilde topluma sunulmasına UETD Gelsenkirchen Şube Başkanı Erol Yukarıbaş’dan tepki geldi. Yukarıbaş, malum medya yalanlarında boğulmaya mahkumdur ” dedi.
GELSENKİRCHEN
–Başkan Yukarıbaş, UETD Gelsenkirchen Şubesi’nde yaptığı açıklamada şunları söyledi;
” Paralel yapının Avrupa‘daki uzantısı olan bazı medya organlarında hakkımızda çıkan haberler tamamen yalan, düzmece ve iftiradır‚‘‘.
Yukarıbaş, konuşmasının devamında ;
” Geçtiğimiz günlerde UETD Gelsenkirchen Şubesi olarak 1 Kasım 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde katılımın artmasına destek olan bazı STK’lara, esnaf, iş adamı, belediye meclis üyeleri ve basın mensuplarına, Vatandaşlarımızı sosyal sorumluluğa teşvik ettiklerinden dolayı teşekkür belgesi verdik. Biz bu teşekkür belgelerini hiç bir din görevlisine vermedik. Sadece, tüzel kişiliği olan Türkiye’nin demokratik gelişimine katkı sunan, yurtdışı Türkleri’nin siyasal varlığı ve temsili adına seçimlere katılımın artması için destek olan farklı STK yöneticilerine verdik.
Ancak, malum çevreler, bunu imamlara verildi şeklinde yansıtmıştır. Bu yalan haberi yazan kişi, bu etkinliğe katılmamasına rağmen, buradaymış gibi olayı yazması sözkonusu malum medyanın bir kez daha yalanların arkasına sığınarak masabaşı gazetecilik yaptıklarının bir kanıtıdır.
Programd
a din görevlilerine bir belge verme durumu söz konusu olmamıştır. İddia sahipleri iddialarını ispat ile mükelleftirler. İspatlayamadıkları taktirde müfteri olacakları asikardır. UETD, sadece Türkiye seçimlerinde değil, Avrupa ülkelerinin genel, eyalet ve yerel seçimleri ile Avrupa Parlamentosu seçimlerinde de halkı sandığa davet etmiştir. Avrupa Türk Toplumu’nun siyasal; kültür ve bilincinin gelişmesi için STK’ların siyasal katılımın artmasını sağlama adına insiyatif almaları vatan sevgisinin bir tezahürüdür. Bir sivil toplum kuruluşu olarak UETD’de demokratik haklarını kullanma adına vatandaşlarımızı sandığa davet etmiştir. Bu duygu ve düşünceyi paylaşan kişi ve kuruluşları da her zaman takdir ile karşılamaktadır. Bu çercevede, organize ettiğimiz bir sohbet programına değişik kişi, kurum ve kuruluşlardan katılım olmuştur. Bu çevrelerin seçime katılımın yüksek olmasından ve sonuçlarından duydukları rahatsızlığı, bazı kişi ve kurumları zan altında bırakacak yalan haber üretmek şeklinde ortaya koymaları acziyetlerinin ve çaresizliklerinin tezahürüdür.
Bu toplantıda, Genel Başkanımız Süleyman Çelik Bey’de yaptığı konuşmada; Avrupa yerelindeki sosyal, siyasi ve kültürel konularda aktif olmanın önemine ve ehemmiyetine dikkat çekmiştir. Avrupalı Türkler için önemli olan; Avrupa ülkelerindeki her tür seçimlerde aktif olmaktır, Avrupa’daki her düzeydeki seçimin burada yaşayan bizler için önemli olduğu kadar Türkiyenin uluslararası menfaatleri için de önemli oduğuna işaret etti.
UETD, Türkiye’nin Demokratik gelişim sürecine katkıda bulunmak, Avrupalı Türklerin Türkiyedeki sorunlarının çözümünde söz sahibi olabilmeleri amacıyla, vatandaşlarımızın siyasi katılımını artırmak için çalışmıştır. Bu toplantıda her hangi bir siyasi parti ismi geçmemiştir. Bu tür yalan ve iftira haberleri, UETD’nin çalışmalarını baltalamak amaçlıdır. Avrupa’da en etkin çatı kuruluşlarından biri olan UETD hakkında; belli odakların bu tür karalama kampanyaları, menfi algı operasyonuna yeltenmeleri UETD’nin doğru yolda olduğunun en büyük göstergesidir.
Avrupa’daki vatandaşlarımıza, kurum ve kuruluşlarımıza seçimlere gösterdikleri ilgi ve katılımdan dolayı tekrar teşekkür ederken, bu ilgi ve katılımı Avrupadaki seçimlerde de göstermelerini bekliyoruz. 1 Kasım seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.
2

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.