Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kütahya °C
Turunc Fly Wuppertal 42107, Gathe 45 0202/444765 - 017670572930 Turuncfly@web.de

Almanya´da İlk Müslüman Mezarlığı Wuppertal´de Açılacak

REKLAM ALANI
26.11.2015
1.499
A+
A-

İlk kez, üç farklı dinlerden ölen yakında Wuppertal ayrı, ama komşu mezarlıklarında toprağa olabilir. Ama kentin planları da Müslüman toplumda karışık tepkilerle karşılaşmıştır.

Almanya’nın Wuppertal şehir ülkenin İslam cemaati İslami defin ritüelleri göre ölülerini gömmek mümkün olacak hangi ülkenin ilk Müslüman mezarlığı açmaya hazırlanıyor.

mezarlık için site daha önce Protestan Kilisesi aitti. Kullanılmayan arazi Bazı 0,000 metre kare yakında benzeri görülmemiş bir kredi anlaşması Müslüman toplumuna hazır hale getirilecektir.

Protestan ve Müslüman araziler yanında üç farklı dinlerin yan kalan tarafına koydu, ancak kendi mezar törenlere göre olacak, yani aynı zamanda bir Yahudi mezarlığı olduğunu.

‘Ebedi barış’ Ayini

Kuzey Rhein-Vestfalya, Hişam El-Founti İslam Cenaze Enstitüsü Müdürü, planlarını memnuniyetle karşıladı.

O kendi mezarlık var Yahudi cemaati için olduğu gibi – “Temelde, bir İslam mezarlığı çok önemlidir. Şimdi, Müslümanlar İslami mezhepler göre gömülü olabilir, “El-Founti DW ile bir röportajda söyledi. “Şimdiye kadar, ölen Müslümanlar gömülü olabilir belirli araziler vardı ki yerel mezarlıklar, ama hiçbir bireysel İslami mezarlık vardı,” diye ekledi.

Daha önce, kentin 46 mezarlıkların, sadece iki başka iki şehrin Yahudi nüfusu ile düzenlenen ve kalan 42 Hıristiyan kiliselerine ait edildi Wuppertal belediyesine aitti. 1995 yana, sadece 226 Müslümanlar şehir ait mezarlıklarda belirlenen parsellerde gömüldü.

çoğunluk yerine böyle Müslümanlar ayin yapışabilir Türkiye, Fas, Cezayir ve Tunus gibi “eski yurtlarında” geri uçakla edildi “ebedi barış.” Bu mezar ayin göre, organları sonsuza toprağa ve 25 veya 30 yıl sonra kazılıp olamaz – Şu anda Almanya’nın devlet mezar siteleri olduğu gibi.

‘Wuppertal Müslümanlar Almanya’da evde’

Samir Bouaissa, Hristiyan Demokratlar ve yerel Müslüman toplum örgütü üyesi, mezarlık Wuppertal Müslüman toplum için son derece önemli bir adım olduğunu söyledi.

“Burada Wuppertal Müslümanlar Almanya’da evde hissediyorum. Ama bir noktada, onlar da onlar gömülmek üzere ölünce alınmalıdır nereye düşünmek zorunda, “Bouaissa DW söyledi.

“Biz Müslüman mezarlığı açtığınızda, onlar burada huzur içinde gömülü ve kalıcı Wuppertal burada evlerine sahip olabilir.”

Dini ve kültürel çeşitliliğin bilinen bir Alman kenti olarak, Bouaissa da mezarlığın açılması da Wuppertal ortak yaşamı yansıtır inanıyor.

“Bu üç ayrı mezarlıklar barışçıl yan yana yatıyordu ki büyük bir işarettir. Bu Wuppertal sosyal bir birliktelik sembolize eder. Biz Hıristiyan-Yahudi-Müslüman bir tartışma iyi ve uzun bir geleneği ve bu Wuppertal çeşitliliğin sembolü elde edebilirsiniz gerçeğini var. ”

‘Yarım yürekli’

Müslüman mezarlık için planlar İslam cemaati, yerel hükümetten mezarlık kira sağlayacak Kuzey Rhein-Vestfalya’nın mezar hukuk değişikliği geçen sonbaharda takip gel.

Azzadine Karioh, bir avukat ve İslam ve Essen’de camilerin Komisyonu başkan vekili, ancak korkuyla değişiklikler yaklaşmıştır.

“Yasa gönülsüz olduğunu” Karioh  söyledi.

“Temelde, bir mezarlık iki Kiliseler veya yerel otorite biri tarafından tutulabilir. Müslümanlar bir mezarlığa sahip olamaz, ancak yeni yasa kapsamında onlar ödünç tutabilir. ”

Karioh için, ne sorunlu olmaya devam İslami dernek ilk 20 yıl en az bir sonraki 30 için bir ekonomik planı sunmalıdır mezarlık kira isteyen olmasıdır.

“Bu benim şüphelerim var nerede – bu küçük Müslüman dernekler bu şartları yerine getirmek konumda olmadığını,” dedi.

Karioh daha iyi ve uzun vadeli bir çözüm Kilisesi gibi aynı şekilde İslam cemaati için mezarlık kullanılabilir hale getirmek için olacağını savundu.

“Kilise Kamu hukukunun bir şirket olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle, bir mezarlık sahibi olmalarına izin ve yerel hükümete bağımlı değil mi. İslam kamu hukuku bir şirket olarak kabul edilecek olsaydı, o zaman da Kilisesi gibi kendi üyelerinden vergi toplamak mümkün olacaktır, “avukat DW söyledi.

“İlk bakışta ilerleme gibi görünüyor, ve evet, iyi niyet var. Ama genel olarak yarım kalpli var. Bu nedenle uygulama daha ciddi mali sorunlar getireceğini düşünüyorum ”
.mezarlik

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.