Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kütahya °C
Turunc Fly Wuppertal 42107, Gathe 45 0202/444765 - 017670572930 Turuncfly@web.de

Dövizle askerliğe başvurmak için hangi belgeler gerekli?

REKLAM ALANI
29.01.2016
1.123
A+
A-

askerlikDövizli askerlik için, 38 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar durumlarını gösteren belgelerle birlikte konsolosluk aracılığıyla askerlik şubelerine başvuran kişiler 1000 Euro ödeyerek askerliklerini yapmış sayılacak.

Peki Dövizli Askerlik yasasından faydalanmak için ne gibi belgeler isteniyor.
Dövizle askerlik müracaatı sırasında aşağıda yazılı belgeler ve fotokopileri bir dosya içerisinde konsolosluğa götürülmesi gerekiyor. Belgelere önceden hazırlanmış ve konsolosluğa hitaben bir dilekçe ilave edilir.(Dilekçe örneği aşağıdadır) Dilekçeye adı-soyadı, adresi, boy, kilo, telefon numarası, e-mail adresi (internet adresi), meslek veya çalıştığınız iş kolu yazılır.

Müracaat için konsolosluğa gitmek için 1 Şubat 2016 tarihi itibariyle randevu alma şartı getirildi. Gelenlerin getirdiği belgeler incelenir ve dövizle askerlik yapma hakkı bulunduğu tespit edilenlere 1000 Euro‘luk banka ödeme makbuzu (EK-2) verilir. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra Başvuru Formu düzenlenmesi için banka dekontu ve 2 adet fotokopisi ile konsolosluğa tekrar gidilir. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra banka dekontunun mühürlü/aslı konsolosluğa götürülmediği takdirde işlem yarım kalmış sayılır.

Dövizle askerlik başvurusu yapanlara konsolosluk tarafından geçici tezkere yerine geçen ‚fotoğraflı ‘Başvuru Formu‘ verilir. Burdur’da yapılan 1 aylık Temel Askerlik Eğitimi kalktığından başvurusu kabul edilenler askerlik yapmış sayılır. (Burdur’a gidilmez). Yükümlünün tezkeresi askerlik şubesi tarafından ev adresine gönderilir.

T.C.veya yabancı ülke pasaportu pasaportunun aslı ve 2 adet fotokopisi.,
Üzerinde T.C.Kimlik numarası olan Nüfus Cüzdanı ve 2 adet arkalı önlü fotokopisi,
Oturma ve Çalışma kartı ve 2 adet arkalı önlü fotokopisi,
Çalıştığınız firmadan belge ve 2 adet fotokopisi,
Sigorta Dökümü ve 2 adet fotokopisi,
İkametgah belgesi ve 2 adet fotokopisi.
Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 4 adet fotoğraf
Başvuru sırasında 1.000.-Euro askerlik bedeli ödeme makbuzu aslı ve 2 adet fotokopisi birlikte getirilmelidir.
Not:Getirilen belgeler kontrol edilecek ve eksik belge ile gelenlerin müracaatı kabul edilmeyecektir.
Müracaat sırasında herhangi bir iş yerinde çalışmayanların (yani işsiz olanların) getireceği belgeler; Çalışma Dairesinden işsizlik parası aldıklarına dair belge ve 2 adet fotokopisi.
İş adamları, iş verenler yukarıdaki (4.madde) belgelere ilaveten iş yeri ruhsatının 2 adet fotokopisi ile işverenler sigortasından sigortalı olarak çalıştıkları yılları gösteren belge ve 2 adet fotokopisini gereklidir.
DİLEKÇE ÖRNEĞİ:

T.C………………..BAŞKONSOLOSLUĞUNA/ 01.02.2016

Yeni kabul edilen dövizle askerlik yasasından yararlanmak istiyorum. İlişikte bir dosya içerisinde belgelerimin aslını ve fotokopilerini sunuyorum. Belgelerimin doğru olduğunu taahhüt ederim. Gereğini saygılarımla arz ederim.

Adı-Soyadı: İmza:

Adresi:

Telefon numarası:

e-mail adresi

Boy:

Kilo:

Mesleği:

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.