Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kütahya °C
Turunc Fly Wuppertal 42107, Gathe 45 0202/444765 - 017670572930 Turuncfly@web.de

BELEDİYE BAŞKANLARI KÜTAHYA’DA

REKLAM ALANI
21.03.2016
980
A+
A-

baskanlarBelediye Başkanları Birliği Kütahya buluşması, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlunun ev sahipliğinde Ilıca Harlek Otelde gerçekleştirildi.
Belediye Başkanlarını Birliği Kütahya Buluşmasında konuşan Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Ülkemizin farklı bölgelerinden toplantıya katılan Belediye Başkanlarımızı Kütahyada ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek Kütahyanın genel durumu hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu; Kütahya kuruluşun ve kurtuluşun kenti. Açık hava müzesi halinde bir kente sahibiz. Friglerden, Osmanlı Devletine dek hizmet etmiş. Cumhuriyet döneminde de aynı konumunu devam ettirmiştir. 2000 yıllarında yüzde 10 doluluk oranına sahip olan 1. OSB vardı. Şimdi 3. OSB için izin aldık. Gerek sanayi, gerek maden kaynakları gerek ise termaliyle Kütahya önemli değerlere sahip. Türkiyenin yüzde 70 bor rezervine sahip olan Türkiyede bugün sağlık termal turizmini ön plana çıkarmayı hedefliyoruz. 65 termal bölgenin 9u Kütahyada, her ilçemizde termalimiz var. Üstelik termal suyumuz içilebilir özellikte. Hizmete geldiğimizde 43 proje sözümüz vardı. 28 projemizi faaliyete geçirdik, diğerlerini de seri bir şekilde hizmete sunma gayretindeyiz, diye konuştu.
Belediye Başkanları Birliği Genel Başkanı ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş konuşmalarına misafirperverliğinden dolayı Kütahya Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğluna teşekkür ederek başladı. Buluşmaların zamanla eğitim toplantılarına dönüşeceğini ifade eden Keleş; Belediyeler Birliği olarak şuanda yönetim kurulumuz için düzenlediğimiz toplantıları ilerleyen süreçte tüm belediye başkanları için yapacağız ve artık eğitim toplantılarına dönüşecek. Belediye Başkanları Birliği hiçbir şey yapamasa dahi belediye başkanlarının çalışma şeklinde nasıl bir yol izlemesi gerektiğini öğretecek. Belediye başkanı olmak için bir okul yok hepimiz farklı mesleklerden geliyoruz. Bu toplantılar sayesinde belediye başkanlarımız tanıyacak ve tecrübelerimizi paylaşacağız. Sadece belediye başkanlarının katıldığı, bir şeylerin tartışılıp, paylaşabileceği bir ortam oluşturmak görevimiz. İnşallah bunu da gerçekleştireceğiz. Yaptığımız toplantılara herkesin katılması lazım, bir belediye başkanı eksik olsa olmaz. O başka bir örnekle temsil edilemez dedi.
Daha sonra konuşan Kütahya Valisi Sayın Şerif Yılmaz katılımlarından dolayı Belediye Başkanlarına teşekkür etti. İdarecinin empati yapması gerektiğini söyleyen Kütahya Valisi Sayın Şerif Yılmaz; Kendini hem yöneticilerin hem de vatandaşların yerine koyduğunda yapacağı uygulamalar da böylelikle daha sağlıklı olacaktır. Yöneticilerimizin, siyasilerimizin, bürokraside bulunan isimlerin ve yönetim kadrosundaki kişilerin gerek yurtdışı gerekse Türkiyenin başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesini gidip görmesi gerekiyor. Karar merciinde olan insanların son dönemlerde yaşanan olayları ve hususları bizzat yerinde görüp bir değerlendirme yapması gerekiyor. Bu nedenle bu tip programların değişik illerde yapılması çok isabetli bir karar şeklinde konuştu.
Toplantı sonunda Belediye Başkanları Birliği Genel Başkanı ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş günün anısına Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğluna hediye takdim etti.
Daha sonra Belediye Başkanları Birliği yönetim kurulu toplantısına geçildi. Belediye Başkanları Birliği yönetim kurulu toplantısı sonrası, Belediye Başkaları günün anısına Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğluna hediye takdim ettiler.
Düzenlenen toplantıya Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Belediye Başkanları Birliği Genel Başkanı ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Karabük Eski Belediye Başkanı Hüseyin Erer, Kırşehir Eski Belediye Başkanı Halim Çakır, Hatay Eski Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu, Karabük/Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Rize/Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Samsun/Havsa Belediye Başkanı Murat İkiz, Konya/Taşkent Belediye Başkanı Osman Arı, Samsun/Gazi Eski Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım, Karabük/Yortan Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki, Zonguldak/Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, Ayaş/Sinanlı Eski Belediye Başkanı Alaettin Süer katıldı.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.