Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kütahya °C
Turunc Fly Wuppertal 42107, Gathe 45 0202/444765 - 017670572930 Turuncfly@web.de

Gediz MYO Öğretim Görevlileri Türk Dünyası Araştırmaları Sempozyumu’na Katıldı

Gediz MYO Öğretim Görevlileri Türk Dünyası Araştırmaları Sempozyumu’na Katıldı
REKLAM ALANI
04.06.2016
777
A+
A-

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlileri Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılan 3. Uluslararası Türk Dünyası Araştırmaları Sempozyumu’na katıldı.
Niğde Üniversitesi, Kazakistan Devlet Kızlar Pedagoji Üniversitesi, Akmulla Başkurt Devlet Pedagoji Üniversitesi, Bakü Avrasya Üniversitesi, Kırgızistan Eastern/Mahmud Kaşgari-Barskani Üniversitesi ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğiyle 25-27 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen 3. Uluslararası Türk Dünyası Araştırmaları Sempozyumu, 226’sı Türkiye’den olmak üzere toplam 426 akademisyen ve araştırmacıyı bir araya getirdi.
Sempozyumun 1. gününde Türk Cumhuriyetlerinin ve topluluklarının kültürel unsurlarının, dans, müzik, kıyafet, gelenek ve göreneklerinin yansıtıldığı “Kökümüz Bir, Türk’üz” adlı festivalin ardından Türk Şehitliği, Fahri Hıyaban Ziyareti ve Sempozyum Gala Kokteyli yapıldı. 2. ve 3. günü yapılan bilimsel sunum ve oturumlar ise başarıyla sonuçlandırıldı.
Gediz Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım Programı Öğretim Görevlileri, sempozyuma bildirileri ile katıldılar. Öğr. Gör. Melahat Aydıner: “Türklerin İnanç Sistemleri ve Dinlerinin Giyim Kuşam Kültürüne Etkileri”, Öğr. Gör. Nuran Ocakoğlu: “Türk Kültüründe Kına Gecesi Geleneği ve Kütahya Yöresi Kına Gecesi Kıyafetlerinden Günümüze Bir Uyarlama”, Öğr. Gör. Fatma Seçil Karayel: “Türk Kültüründe Yer Alan Lale Motifinin Giysi Tasarımında Kullanılması”, Öğr. Gör. Bahriye Kıcıroğlu-Dilek Karayiğit: “Esma Ül Hüsna’nın Üst Beden Erkek ve Kadın Giysi Tasarımında Kullanımı”, Öğr. Gör. Hülya Karaoğlan: “Anadolu’da İlk Dokuma Sanatı (M.Ö II. Bin’de Arkeolojik Buluntular Işığında)” konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.
Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, yaptığı açıklamada, Türk Dünyasını ilgilendiren dil, edebiyat, din, eğitim, tarih, sosyoloji, sanat, çevre, arkeoloji, sanat tarihi, uluslararası ilişkiler, Türk Dünyası ilişkileri, iletişim, işletme, yönetim ve ekonomi, kadın ve cinsiyet sorunları gibi disiplinlerde akademik konuların tartışıldığı sempozyumun, konuyla ilgilenen akademisyen ve araştırmacıları bir araya getirerek, nitelikli bilgi üretimine katkı sağladığını ve yeni bakış açıları sunduğunu söyledi

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.